Naxçıvan Muxtar Respublikası
+8-13°
0- 5°
Qazax, Gəncə, Goranboy, Tərtər, Ağdam, Füzuli, Cəbrayıl
+9 -14°
0-5°
Mərkəzi-Aran
+10-15°
+0-5°
Masallı, Yardımlı, Lerik, Lənkəran, Astara
+ 10 -14°
+4-6°
Bakıda və Abşeron yarımadasında
+8 - 13°
+3 - 5°
Bu günün yarış proqramı - Bakı-2017
Tarix: 19.05.2017 | Saat: 11:20:00
Bölmə:"Baku-2017" | çapa göndər

"Bakı-2017" IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının 12-ci gününə start verilir.

Hafta.az-ın məlumatına görə, atletikada kişilər 1500 m qaçış, 400 m sədlərlə qaçış, 4X100 m estafet qaçışı, nizə atma, uzunluğa tullanma və hündürlüyə tullanma, qadınlar isə 400, 1500 m qaçış, 4X100 m estafet qaçışı və lövhə atma yarışlarında qüvvələrini sınayacaqlar.

X X X

3X3 basketbol turnirində qadın idmançılardan ibarət millimiz Mali, kişilərdən ibarət isə yığmamız Səudiyyə Ərəbistanı və Pakistan komandaları ilə qarşılaşacaqlar.

X X X

Suya tullanmada qadınların 10 m platforma, kişilərin isə 3 m tramplin sinxron yarışında qaliblər müəyyənləşəcək.

10:00 - 10:22

Qadınlar 10 m platforma - Seçmə mərhələ

17:00 - 18:31

Qadınlar 10 m platforma - Final


Qadınlar 10 m platforma - Medal mərasimi


Kişilər 3 m tramplin sinxron - Final


Kişilər 3 m tramplin sinxron - Medal mərasimi

X X X

Stolüstü tennisdə qadınlar və kişilər arasında fərdi yarışlarda ən güclülər məlum olacaq.

10:00 - 14:00

Kişilər fərdi - Yarımfinallar


Qadınlar fərdi - Yarımfinallar

16:00 - 21:00

Kişilər fərdi - Final


Kişilər fərdi - Medal mərasimi


Qadınlar fərdi - Final


Qadınlar fərdi - Medal mərasimi

X X X

Tennis turnirində fərdi yarışlar başa çatacaq.

10:00 - 14:00

Kişilər fərdi - Yarımfinallar


Qadınlar fərdi - Yarımfinallar

16:00 - 21:00

Kişilər fərdi - Final


Kişilər fərdi - Medal mərasimi


Qadınlar fərdi - Final


Qadınlar fərdi - Medal mərasimi

X X X

Kişilərdən ibarət voleybol komandalarının qrup mərhələsində son oyunları keçiriləcək.

10:00 - 12:30

Kişilər komanda - Qrup oyunu A9 (Türkiyə - Fələstin)

12:30 - 15:00

Kişilər komanda - Qrup oyunu A10 (Türkmənistan - Pakistan)

17:00 - 22:00

Kişilər komanda - Qrup oyunu B9 (Qətər - Mərakeş)

19:30 - 22:00

Kişilər komanda - Qrup oyunu B10 (Əlcəzair - Səudiyyə Ərəbistanı)

X X X

Sərbəst güləşçilərin mübarizəsində Azərbaycanı Mahir Əmiraslanov (57 kq), Məhəmməd Müslümov (65 kq), Cəbrayıl Həsənov (74 kq) və Nurməhəmməd Hacıyev (97 kq) təmsil edəcək.

10:00 - 13:24

Kişilər - 57 kq


Kişilər - 65 kq


Kişilər - 74 kq


Kişilər - 97 kq

18:00 - 19:27

Kişilər - 57 kq


Kişilər - 65 kq


Kişilər - 74 kq


Kişilər - 97 kq

Qeyd edək ki, Bakı-2017 İslam Həmrəyliyi Oyunları mayın 22-dək davam edəcək. Yarışlar Azərbaycan paytaxtının 16 idman obyektində 21 idman növü üzrə keçirilir.


... dəfə oxunub.

Bölməyə aid digər xəbərlər
Xəbərə şərh yaz
20.09.2017
19.09.2017
18.09.2017