Naxçıvan Muxtar Respublikası
+8-13°
0- 5°
Qazax, Gəncə, Goranboy, Tərtər, Ağdam, Füzuli, Cəbrayıl
+9 -14°
0-5°
Mərkəzi-Aran
+10-15°
+0-5°
Masallı, Yardımlı, Lerik, Lənkəran, Astara
+ 10 -14°
+4-6°
Bakıda və Abşeron yarımadasında
+8 - 13°
+3 - 5°
Dünya Çempionatının TƏQVİMİ
Tarix: 13.06.2018 | Saat: 10:41:00
Bölmə:İdman | çapa göndər

Sabahdan etibarən bütün dünya diqqətini Rusiyaya yönəldəcək. Çünki futbol üzrə 21-ci dünya çempionatının açılışı, ardından isə ilk oyun olacaq.

Hafta.az sizə DÇ-2018-in təqvimini təqdim edir:

A qrupu
1. Rusiya
2. Səudiyyə Ərəbistanı
3. Misir
4. Uruqvay

14 iyun. 19.00. Rusiya - Səudiyyə Ərəbistanı (Moskva)
15 iyun. 16.00. Yekaterinburq. Misir - Uruqvay ()
19 iyun. 22.00. Rusiya - Misir (Sankt-Peterburq)
20 iyun. 19.00. Uruqvay - Səudiyyə Ərəbistanı (Rostov)
25 iyun. 19.00. Uruqvay - Rusiya (Samara)
25 iyun. 19.00. Səudiyyə Ərəbistanı - Misir (Volqoqrad)

B qrupu
1. Portuqaliya
2. İspaniya
3. Mərakeş
4. İran

15 iyun. 19.00. Mərakeş - İran (Sankt-Peterburq)
15 iyun. 22.00. Portuqaliya - İspaniya (Soçi)
20 iyun. 16.00. Portuqaliya - Mərakeş (Moskva)
20 iyun. 22.00. İran - İspaniya (Kazan)
25 iyun. 22.00. İran - Portuqaliya (Saransk)
25 iyun. 22.00. İspaniya - Mərakeş (Kalininqrad)

C qrupu
1. Fransa
2. Avstraliya
3. Peru
4. Danimarka

16 iyun. 14.00. Fransa - Avstraliya (Kazan)
16 iyun. 19.00. Peru - Danimarka (Saransk)
21 iyun. 16.00. Danimarka - Avstraliya (Samara)
21 iyun. 19.00. Fransa - Peru (Yekaterinburq)
26 iyun. 18.00. Danimarka - Fransa (Moskva)
26 iyun. 18.00. Avstraliya - Peru (Soçi)

D qrupu
1. Argentina
2. İslandiya
3. Xorvatiya
4. Nigeriya

16 iyun. 16.00. Argentina - İslandiya (Moskva)
16 iyun. 22.00. Xorvatiya - Nigeriya (Kalininqrad)
21 iyun. 22.00. Argentina - Xorvatiya (Nijni Novqorod)
22 iyun. 19.00. Nigeriya - İslandiya (Volqoqrad)
26 iyun. 22.00. Nigeriya - Argentina (Sankt-Peterburq)
26 iyun. 22.00. İslandiya - Xorvatiya (Rostov)

E qrupu
1. Braziliya
2. İsveçrə
3. Kosta-Rika
4. Serbiya

17 iyun. 16.00. Kosta-Rika - Serbiya (Samara)
17 iyun. 22.00. Braziliya - İsveçrə (Rostov)
22 iyun. 16.00. Braziliya - Kosta-Rika (Sankt-Peterburq)
22 iyun. 22.00. Serbiya - İsveçrə (Kalininqrad)
27 iyun. 22.00. Serbiya - Braziliya (Moskva)
27 iyun. 22.00. İsveçrə - Kosta-Rika (Nijni Novqorod)

F qrupu
1. Almaniya
2. Meksika
3. İsveç
4. Cənubi Koreya

17 iyun. 19.00. Almaniya - Meksika (Moskva)
18 iyun. 16.00. İsveç - Cənubi Koreya (Nijni Novqorod)
23 iyun. 19.00. Cənubi Koreya - Meksika (Rostov)
23 iyun. 22.00. Almaniya - İsveç (Soçi)
27 iyun. 18.00. Cənubi Koreya - Almaniya (Kazan)
27 iyun. 18.00. Meksika - İsveç (Yekaterinburq)

G qrupu
1. Belçika
2. Panama
3. Tunis
4. İngiltərə

18 iyun. 19.00. Belçika - Panama (Soçi)
18 iyun. 22.00. Tunis - İngiltərə (Volqoqrad)
23 iyun. 16.00. Belçika - Tunis (Moskva)
24 iyun. 16.00. İngiltərə - Panama (Nijni Novqorod)
28 iyun. 22.00. İngiltərə - Belçika (Kalininqrad)
28 iyun. 22.00. Panama - Tunis (Saransk)

H qrupu
1. Polşa
2. Seneqal
3. Kolumbiya
4. Yaponiya

19 iyun. 16.00. Kolumbiya - Yaponiya (Saransk)
19 iyun. 19.00. Polşa - Seneqal (Moskva)
24 iyun. 19.00. Yaponiya - Seneqal (Yekaterinburq)
24 iyun. 22.00. Polşa - Kolumbiya (Kazan)
28 iyun. 18.00. Yaponiya - Polşa (Volqoqrad)
28 iyun. 18.00. Seneqal - Kolumbiya (Samara)

1/8 final mərhələsi

30 iyun. 18:00. 1. 1C - 2D (Kazan)
30 iyun. 22:00. 2. 1A - 2B (Soçi)
1 iyul. 18:00. 3. 1B - 2A (Moskva)
1 iyul. 22:00. 4. 1D - 2C (Nijni Novqorod)
2 iyul. 18:00. 5. 1E - 2F (Samara)
2 iyul. 22:00. 6. 1G - 2H (Rostov)
3 iyul. 18:00. 7. 1F - 2E (Sankt-Peterburq)
3 iyul. 22:00. 8. 1H - 2G (Moskva)

1/4 final

6 iyul. 18:00. 1. qalib 2 - qalib 1 (Nijni Novqorod)
6 iyul. 22:00. 2. qalib 5 - qalib 6 (Kazan)
7 iyul. 18:00. 3. qalib 7 - qalib 8 (Samara)
7 iyul. 22:00. 4. qalib 3 - qalib 4 (Soçi)

1/2 final

10 iyul. 22:00. 1. qalib 1 - qalib 2 (Sankt-Peterburq)
11 iyul. 22:00. 2. qalib 4 - qalib 3 (Moskva)

3-cü yer uğrunda oyun

14 iyul. 18:00. Sankt-Peterburq

Final
15 iyul. 18:00. Moskva

Qeyd edək ki, oyunların başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.



Bölməyə aid digər xəbərlər
Xəbərə şərh yaz
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018