Naxçıvan Muxtar Respublikası
+8-13°
0- 5°
Qazax, Gəncə, Goranboy, Tərtər, Ağdam, Füzuli, Cəbrayıl
+9 -14°
0-5°
Mərkəzi-Aran
+10-15°
+0-5°
Masallı, Yardımlı, Lerik, Lənkəran, Astara
+ 10 -14°
+4-6°
Bakıda və Abşeron yarımadasında
+8 - 13°
+3 - 5°
Güləşçilərimiz Türkiyədə 5 medal qazanıblar
Tarix: 23.07.2018 | Saat: 11:10:00
Bölmə:İdman | çapa göndər

20-22 iyul 2018-ci il tarixdə Türkiyənin İstanbul şəhərində Vehbi Emrenin xatirəsinə həsr olunan yunan-Roma güləşi üzrə reytinq xarakterli beynəlxalq turnir keçirilib.

Azərbaycan Güləş Federasiyasından hafta.az-a verilən məlumata görə, yığmamızın üzvləri turniri 1 qızıl, 1 gümüş və 3 bürünc medalla başa vurublar.

Keçirdiyi bütün görüşləri qələbə ilə başa vuran Taleh Məmmədov (63 kq) turnirin qızıl medalını qazanıb. Yalnız final görüşündə uduzan İslam Abbasov (87 kq) gümüş medalla kifayətlənib. Bürünc medalları isə yığmamıza Sakit Quliyev (60 kq), Kamran Məmmədov (67 kq) və Elvin Mürsəliyev (82 kq) qazandırıb.

Görüşlərin idarə edilməsində ölkəmizi beynəlxalq dərəcəli hakim Asif Şirəliyev təmsil edib.

60 kq
Bürünc medal görüşü - Qyanender Qyanender (Hindistan) - Sakit Quliyev 1:7
Təsəlliverici görüş - Həsən Məmmədli - Şimizu Hayanobu (Yaponiya) 1:11
1/2 final - Viktor Çiobanu (Moldova) - Sakit Quliyev 10:5
1/4 final - Sakit Quliyev - Eldəniz Əzizli 7:3
1/8 final - Aidos Sultanqali (Qazaxıstan) - Həsən Məmmədli 4:1

63 kq
FİNAL - Taleh Məmmədov - Rahman Bilici (Türkiyə) 3:1
1/2 final - Taleh Məmmədov - Kali Sulaymanov (Qırğızıstan) 5:1
1/4 final - Taleh Məmmədov - Dmitri Tsimbaliuk (Ukrayna) 1*:1
1/8 final - Taleh Məmmədov - Murad Məmmədov 5:3

67 kq
Bürünc medal görüşü - Amantur İsmaylov (Qırğızıstan) - Kamran Məmmədov 0:5
Təsəlliverici görüş - Denis Demyankov (Ukrayna) - Kərim Cəfərov 3:0
1/2 final - Murat Fırat (Türkiyə) - Kamran Məmmədov 5:1
1/4 final - Kamran Məmmədov - Abifayxan Amzeyev (Qazaxıstan) 9:0
1/4 final - Ensar Karabacak (Türkiyə) - Kərim Cəfərov 10:9
1/8 final - Kamran Məmmədov - Tornike Canqavadze (Gürcüstan) 10:3

72 kq
1/8 final - İbraqim Maqomadov (Qazaxıstan) - Azad Əliyev 5:3

77 kq
Bürünc medal görüşü - Həsən Əliyev - Yabiku Şohei (Yaponiya) 3:4
Təsəlliverici görüş - Həsən Əliyev - Bakuri Qoqoli (Gürcüstan) 5:1
1/8 final - Fatih Cengiz (Türkiyə) - Həsən Əliyev 4:0

82 kq
Bürünc medal görüşü - Elvin Mürsəliyev - Daniel Aleksandrov (Bolqarıstan) 3:1
Təsəlliverici görüş - Elvin Mürsəliyev - Nurcan Nadirov (Qazaxıstan) 5:1
1/4 final - Loşa Qobadze (Gürcüstan) - Elvin Mürsəliyev 7:3
1/8 final - Elvin Mürsəliyev - Eltun Vəzirzadə 3:1
1/8 final - Rafiq Hüseynov - Emrah Kuş (Türkiyə) 1:3

87 kq
FİNAL - Jan Belenyuk (Ukrayna) - İslam Abbasov 3:1
1/2 final - İslam Abbasov - Roberti Kobliaşvili (Gürcüstan) 3:0
1/4 final - İslam Abbasov - Sumi Masato (Yaponiya) 9:0
1/8 final - İslam Abbasov - Sinqh Harpreet (Hindistan) 2:0

130 kq
1/8 final - Mikola Kuçmii (Ukrayna) - Oyan Nəzəriani 2*:2



Bölməyə aid digər xəbərlər
Xəbərə şərh yaz
16.01.2019
15.01.2019