Naxçıvan Muxtar Respublikası
+8-13°
0- 5°
Qazax, Gəncə, Goranboy, Tərtər, Ağdam, Füzuli, Cəbrayıl
+9 -14°
0-5°
Mərkəzi-Aran
+10-15°
+0-5°
Masallı, Yardımlı, Lerik, Lənkəran, Astara
+ 10 -14°
+4-6°
Bakıda və Abşeron yarımadasında
+8 - 13°
+3 - 5°
Güləş üzrə daha bir təsnifat yarışı keçirilib
Tarix: 11.02.2010 | Saat: 15:15:00
Bölmə:Maraqlı | çapa göndər

Salyan Olimpiya-İdman Kompleksində yeniyetmə sərbəst və yunan-Roma güləşçilərinin (1993-95) respublika birinciliyinə təsnifat yarışları keçirilib.

Azərbaycan Güləş Federasiyasının mətbuat xidmətindən “SİA“ya verilən məlumata əsasən, AGF-nin 4 saylı nümayəndəliyinin təşkil etdiyi seçim turnirində Salyan, Füzuli, Sabirabad, Astara, Masallı, Biləsuvar, Cəlilabad, Lənkəran, Lerik, Saatlı, Şirvan, İmişli, Beyləqan, Hacıqabul, Neftçala və Xocavənddən ümumilikdə 220 idmançı iştirak edib.
Yarışdan öncə Salyan rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndələri, gənclər və idman idarəsinin rəisi Bilal Ələsgərov, AGF-nin regionlar üzrə vitse-prezidenti Cavanşir Qurbanov, rayonun idman ictimaiyyəti ulu öndər Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, onun önünə əklil qoyublar.
Yarışın ilk günündə açılış mərasimi keçirilib. Tədbirdə icra başçısının müavini Rəşad Cəbrayılov, 4 saylı nümayəndəliyin direktor müavini Rahib Məlikov və vitse-prezident Cavanşir Qurbanov dövlət tərəfindən idmana və idmançılara göstərilən yüksək qayğıdan danışıb, bu diqqətin sayəsində güləşçilərimizin beynəlxalq arenalardan vətənə böyük qələbələrlə döndüklərini qeyd ediblər.

136 sərbəst, 84 yunan-Roma güləşçisinin mübarizə apardığı birincilikdə final mərhələsinə aşağıdakı pəhləvanlar vəsiqə əldə ediblər:

Sərbəst güləş
42 kq: 1. Fərid İsmayılov (Cəlilabad), 2. Beyrək Əlizadə (Lənkəran), 3. Nicat Qədirli (Şirvan), Nahid Hacıyev (Füzuli);
46 kq: 1. Samir Şirəliyev (Neftçala), 2. Cavad Məmmədov (İmişli), 3. Səid Nəcəfov (Cəlilabad), Vüsal Rəhimli (Şirvan);
50 kq: 1. Bayram Bayramov (Cəlilabad), 2. Vüqar Fərzəlizadə (Lənkəran), 3. Elnur Adəmzadə (Masallı), Cavid Məmmədov (Cəlilabad);
54 kq: 1. Sübhan Niftullayev, 2. Məmməd Məmmədov (hər ikisi - Cəlilabad), 3. Fəxri Cəlalov (Şirvan), Coşqun Əzizov (İmişli);
58 kq: 1. Qəhrəman Nəsirov (Cəlilabad), 2. İlqar Qəmbərov (Şirvan), 3. Seymur Xudiyev (İmişli), Mirağa Əliyev (Biləsuvar);
63 kq: 1. Bəxtiyar İsrafilli (Beyləqan), 2. Cavid Babayev (Şirvan), 3. Samir Nağızadə (Salyan), Qurban Tağızadə (Masallı);
69 kq: 1. Elman İsmayılov (Cəlilabad), 2. Ceyhun İmanlı (Astara), 3. Rəfael Məhərrəmov (Sabirabad), Ənvər Əmənov (Cəlilabad);
76 kq: 1. Sadiq Ağamalıyev (Cəlilabad), 2. Əli Şıxzadə (Astara);
85 kq: 1. Məlikağa Məlikli (Masallı), 2. Toğrul Cavadov, 3. Muxtar Mirzəyev (hər ikisi Cəlilabad);
100 kq: 1. Akif Hüseynov (Salyan), 2. Bayram Məmmədov (Astara), 3. Elmar Arzumanlı (Masallı).

Yunan-Roma güləşi
42 kq: 1. Ümid Həmidli (Şirvan), 2. Mürsəl Quliyev (Hacıqabul), 3. Mehman İmanov, Cavid Məmmədzadə (hər ikisi Şirvan);
46 kq: 1. İsmayıl Ağahəsənov (Hacıqabul), 2. Ülvi Ağazadə (Lənkəran), 3. Əli Həsənov (Şirvan), Tural İsgəndərov (Beyləqan);
50 kq: 1. İbrahim Nurullayev (Cəlilabad), 2. Natiq Maşanov (Şirvan), 3. Təbriz Qiyaszadə (Beyləqan), Cavid Cahangirzadə (Lənkəran);
54 kq: 1. Elşən Hüseynli (Cəlilabad), 2. Eldəniz Əliyarov, 3. Nicat Abdullayev (hər ikisi Beyləqan), Məhəmməd Eyvazov (Şirvan);
58 kq: 1. Tural Yunisli (Beyləqan), 2. Orxan Məmmədli (Masallı), 3. Atiq Məstəliyev, Nəzirməmməd Mirzəyev (hər ikisi Şirvan);
63 kq: 1. Şəhrizad Həmidli (Lənkəran), 2. Məhəbbət Həmidli (Şirvan), 3. Famil Seyfullayev (Masallı), Şahrza Qurbanlı (Lənkəran);
69 kq: 1. Ramiz Novruzov (Beyləqan), 2. Səyahət Məmmədli, 3. Xalid Xalıqlı (hər ikisi Masallı), Samir Məmmədov (Lənkəran);
76 kq: 1. Təhmasib Ağayev (Cəlilabad), 2. Şamxal Ağayev (Masallı), 3. Ələsgər Cəbiyev (Lənkəran);
85 kq: 1. Qədir Bağırov (Salyan), 2. Azər İbrahimov (Masallı), 3. Musa Süleymanlı (Şirvan);
100 kq: 1. Əli Əsədli (Şirvan), 2. Məhəmməd Məmmədov (Neftçala).



Bölməyə aid digər xəbərlər
Xəbərə şərh yaz
19.12.2018
18.12.2018